بازی

آپدیت 2.0 پلی‌استیشن 5 عملکرد بازی‌ها را بهبود می‌بخشد

بر اساس گزارشات منتشر شده، به نظر می‌رسد آپدیت 2.0 پلی‌استیشن 5، علاوه‌بر تغییراتی که به صورت رسمی اعلام شد، عملکرد بازی‌ها را نیز بهبود می‌بخشد.

تقریباً یکسال از عرضه پلی‌استیشن 5 می‌گذرد و در این مدت آپدیت‌های گوناگونی برای بهبود عملکرد آن منتشر شده است که تأثیر قابل توجهی روی این کنسول داشته‌‌اند. اخیراً یک بروزرسانی بزرگ برای سیستم‌عامل برای PS5 منتشر شده است که امکان غیرفعال کرد برخی ویژگی‌هایی که برای شماری از کاربران آزاردهنده بود را فراهم می‌کرد. حال به نظر می‌رسد این بروزرسانی عملکرد بازی‌های را نیز در این دستگاه بهبود می‌بخشد.

بر اساس گزارشات منتشر شده توسط کاربران، آپدیت 2.0 پلی‌استیشن 5 علاوه‌بر تغییراتی که در توضیحات رسمی به آن اشاره شده، تأثیر مثبتی روی عملکرد بازی‌های این کنسول نسل نهمی داشته است. همانطور که در برنامه Digital Foundry Direct Weekly گزارش شده است، مقایسه‌ای میان نسخه جدید و قبلی سیستم‌عامل PS5 صورت گرفته که نشان می‌دهد، اجرای برخی بازی‌ها پس از نصب آپدیت 2.0، سریع‌تر از حالت قبلی شده است.

در این تست از بازی‌هایی مانند Devil May Cry 5 و Control استفاده شده که بر اساس آن به نظر می‌رسد که این بازی‌ها حدود 2 الی 3 درصد سریع‌تر از قبل اجرا می‌شوند. این عملکرد موجب شده که نرخ فریم تصاویر 1 تا 2 واحد افزایش یابد. نکته جالب توجه این است که این تفاوت جزئی برای همه بازی‌ها صدق نمی‌کند و فقط چند بازی خاص از آن برخورادر هستند. اعضای Digital Foundry دلیل این امر را اینگونه توضیح می‌دهند که آپدیت 2.0 پلی‌استیشن 5، تغییر در سیستم خنک‌کننده کنسول و یک سری اصلاحات ریز دیگر را در این کنسول یه وجود می‌آورد. Digital Foundry تأیید کرده که به جز این مورد، تفاوت قابل ذکری بین این نسخه و نسخه‌ای قدیمی آن که در زمان عرضه کنسول ارائه شده بود وجود ندارد.

یکی دیگر از نکات کشف شده توسط Digital Foundry در این آزمایش، عملکرد بهتر کنسول‌های اولیه با آپدیت 2.0 پلی‌استیشن 5 نسبت به نسخه‌ی جدید آن با سیستم‌عامل قبلی بوده است. اما زمانی که هر دو به آخرین بروزرسانی موجود رسیدند، مدل جدیدتر عملکرد نسبتاً روان تری در مقایسه با مدل قبلی دارد. در این رابطه باید بدانید که این تفاوت‌های کوچک بدون استفاده از تجهیزات ویژه محسوس نخواهند بود، ولی جالب است که یک آپدیت نرم‌افزاری توانسته تا عملکرد سخت‌افزار سیستم را تغییر دهد. به نظر می‌رسد که این تغییرات ناخواسته از طرف سونی بوده باشد، اما باید دید که چرا فقط یک سری بازی‌های خاص را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

سایر تغییرات ارائه شده توسط آپدیت 2.0 پلی‌استیشن 5 شامل آغاز پشتیبانی از حافظه جانبی، امکان غیرفعال کردن آیکون اسکرین‌شات، قابلیت غیرفعال کردن نوتیفیکیشن ضبط صفحه در زمانی‌ که بازیکنان تصمیم به ثبت تصاویر بازی می‌گیرند، می‌شود. بنابراین به نظر می‌رسد سونی در این آپدیت بیشتر به در خواست کاربران توجه داشته تا مطمئن شود تمامی کسانی که از کنسول‌های این شرکت استفاده می‌کنند رضایت بیشتتری را از آن داشته باشند. همچنین ما نیز امیدواریم که سونی توانایی‌های خود را در بهبود عملکرد کنسول‌های PS5 بیش از پیش افزایش دهد.

همچنین بخوانید:

منبع
gamerant

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا