بازی

حجم بازی‌های Far Cry 6 و Alan Wake Remastered روی پلی‌استیشن 5 کاهش زیادی داشته است

حجم بازی‌های Far Cry 6 و Alan Wake Remastered روی پلی‌استیشن 5، به‌لطف فناوری فشرده‌سازی Kraken کاهش چشم‌گیری داشته است.

بازی‌های Far Cry 6 و Alan Wake Remastered در آستانه‌ی عرضه قرار دارند و همانطور که انتظار می‌رفت، به‌لطف فناوری فشرده‌سازی Kraken حجم آن‌ها روی کنسول پلی‌استیشن 5 بسیار کمتر از پلی‌استیشن 4 خواهد بود. پیشرفت سخت‌‌افزاری کنسول‌های نسل جدید، اتفاقات جذابی را رقم می‌زند که حال به لطف‌ این پیشرفت‌ها و افزایش قدرت کنسول‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن، فناوری فشرده‌سازی Kraken، خیال بسیاری از کاربران را نسبت به حجم بازی‌های آن‌ها راحت کرده است. تکنولوژی خاص فشرده‌سازی Kraken در کنسول پلی‌استیشن 5 باعث می‌شود تا آثار این پلتفرم با حجمی به‌مراتب کمتر (حتی کمتر از نسخه‌های نسل هشتمی خود) روی PS5 قابل تجربه باشند.

طبق اعلام رمدی نسخه‌ی 57 گیگابایتی بازی Alan Wake Remastered برای پلی استیشن 4 در دسترس قرار می‌گیرد، اما همین بازی روی پلی‌استیشن 5 حجمی بالغ بر 27 گیگابایت خواهد داشت یعنی چیزی حدود 30 گیگابایت کمتر نسخه‌ی PS4 که پیشرفت چشمگری است. شایان ذکر است که نسخه‌ی پی‌سی و ایکس‌باکس این بازی نیز به ترتیب با حجم‌های 36 و 39 گیگابایت منتشر خواهد شد. در همین حال نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 بازی Far Cry 6 با حجم 82 گیگابایت منتشر خواهد شد، این درحالی است که این عدد برای PS5 تقریباً نصف نسخه‌ی PS4 یعنی حدود 44 گیگابایت خواهد بود. بازی‌های Alan Wake Remastered و Far Cry 6 به ترتیب در تاریخ 5 و 7 اکتبر (13 و 15 مهرماه) عرضه می‌شوند.

پلی‌استیشن 5 از تکنولوژی جدید Oodle Kraken از RAD Game Tools به عنوان سیستم فشرده‌سازی خود استفاده می‌کند. بنابراین آن‌ها مسئول این اتفاقات خوشایند در بخش فشرده‌سازی بازی‌ها و کاهش حجمشان در این کنسول هستند. Kraken مانند یک جعبه ابزار عمل می‌کند که با درایو PCIe 4.0 کاملاً سفارشی جدید PS5 تعامل دارد و با یک کنترلر حافظه 12 کاناله نیز یکپارچه شده است که سرعت فشرده سازی داده ها را تا 9 گیگابایت بر ثانیه فراهم می‌کند.

همچنین بخوانید:

منبع
aroged

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا