بازی

سونی تاکنون بیش از 10 میلیون کنسول PS5 به فروش رسانده است

سونی تاکنون موفق به فروش بیش از 10 میلیون PS5 شده است. این درحالی است که این شرکت توانسته بود تا اواسط فروردین‌ماه نیز 7.8 میلیون کنسول بازی به فروش برساند. این بدان معناست که PS5 همچنان از میزان فروش PS4 پیشی می‌گیرد و می‌تواند عنوان سریعترین میزان فروش تمامی کنسول‌های پلی‌استیشن را به خود اختصاص دهد.

با وجود اینکه PS5 آمار فروش خارق‌العاده‌ای از خود ثبت کرده است. اما عرضه محدود این کنسول نسل نهمی به دلیل کمبود جهانی تراشه، همچنان بسیاری از خریداران را با مشکل مواجه کرده است. جیم رایان بیان می‌کند “درحالی که PS5 سریعتر از تمامی کنسول‌های گذشته به فروش 10 میلیونی دست یافته است. اما همچنان تقاضا برای این کنسول بیشتر از عرضه می‌باشد. [بنابراین] ما کارهای بسیاری در پیشرو داریم.” مدیر عامل سونی همچنین اظهار داشت “من می‌خواهم گیمرها بدانند درحالی که ما با چالشی منحصر به فرد روبرو هستیم که صنعت ما و بسیاری از صنایع دیگر را تهدید می‌کند. اما بهبود میزان موجودی همچنان در اولویت اصلی ما قرار دارد.”

سونی همچنین روز گذشته آمار فروش برخی از عنوان‌های انحصاری خود را نیز منتشر کرد. Spider-Man: Miles Morales از زمان عرضه در اوایل آذرماه تاکنون 6.5 میلیون نسخه و Ratchet & Clank: Rift Apart نیز از ماه گذشته تاکنون 1.1 میلیون نسخه به فروش رسیده است. همچنین بازی Returnal که از اوایل فروردین‌ماه در اختیار کاربران قرار گرفته موفق به ثبت فروش 560.000 نسخه‌ای شده است. درحالی که سونی همچنان به اشتراک‌گذاری ارقام سخت‌افزاری خود ادامه می‌دهد. مایکروسافت از زمان عرضه Xbox One تاکنون از انتشار آمار رسمی فروش کنسول‌های خود سرباز زده است. دیروز ساتیا نادلا در جریان گفت‌وگوی درون سازمانی شرکت عنوان کرد “همگی ما درگیر بازی هستیم.” مدیر عامل مایکروسافت همچنین تأکید کرد “کنسول‌های Xbox Series S/X سریعترین میزان فروش و بیشترین آمار فروش از زمان عرضه را در میان تمامی کنسول‌ها به خود اختصاص داده‌اند.”

دنیل احمد، تحلیلگر ارشد نیکوپارتنرز، در حساب توئیتر خود برآوردهایی از میزان فروش کنسول‌های Xbox Series S/X را به اشتراک گذاشت که خبر از فروش 6.6 میلیونی کنسول‌های نسل نهمی ردموندی‌ها تا 10 خردادماه می‌‌دهد. این درحالی است که Xbox One و Xbox 360 در چنین بازه زمانی‌ای به ترتیب آمار فروش 5.7 و 5 میلیونی را از خود ثبت کرده بودند.

همجنین بخوانید:

منبع
theverge

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا