بررسی

معرفی و بررسی عینک های آفتابی اسپیکر دار!!!!!

خوبی شرکت‌های حوزه شنزن کشور چین این است که محصولات جایگزین اکثر گجت‌های تکنولوژیک موجود در بازار را با قیمت به مراتب کمتر، عرضه می‌کنند.

شرکت Bose  چند ماه پیش، عینکی آفتابی  با قیمت۲۰۰ دلار عرضه کرد که می‌تواند برای کاربر موسیقی پخش کند. حالا شرکت Mutrics چینی نیز محصول مشابهی با کمک سرمایه گذاری جمعی – crowdfunding –  تولید کرده که تنها ۶۹ دلار قیمت دارد!

با این عینک بلندگو دار، موسیقی گوش دهید

با این عینک بلندگو دار، موسیقی گوش دهید

عینک جدید Mutrics که تحت عنوان « عینک آفتابی صوتی هوشمند» معرفی شده، طراحی مشابهی با عینک Wayfarers ری بن دارد. دسته‌های این عینک، کمی قطورتر از عینک‌های معمولی است اما زیاد ضخیم نیست. این عینک با در نظر گرفتن قطعات دیجیتالی مانند باتری، اسپیکر مینیاتوری و تراشه کوالکام، طراحی فوق العاده‌‌ای دارد. به علاوه، دسته این عینک از مدل مشابه عینک شرکت بُز، باریک‌تر هم هست. محصول مشابه دیگری نیز در بازار وجود دارد که Zungle audio glasses نام دارد و عینک Mutrics از آن هم ظریف‌تر است.

در عینک Mutrics، مانند محصول Zungle و Bose، صدای موسیقی تنها برای گوش‌های شخص کاربر قابل شنیدن است و برای دیگران، زیاد واضح نیست. البته در محصولات دو شرکت Zungle و Bose از تکنولوژی‌های دیگری نیز استفاده شده که Mutrics فاقد آنهاست. در محیط‌های شلوغ و پر سر و صدا، ممکن است صدای این عینک‌های اسپیکری به گوش دیگران نرسد اما در محیط ساکت احتمالا دیگران نیز صدای پخش شده در گوش کاربر را خواهند شنید.

به روی دسته سمت راست عینک Mutrics، سه دگمه وجود دارد که هر کدام کاربردهایی دارند مانند توقف/شروع موزیک یا رد کردن تِرک‌ها. دسترسی به دستیار هوشمند دیجیتال هر دو پلت فرم آی‌او‌اس و اندروید نیز ممکن شده است. به علاوه، با این عینک‌ها امکان قبول تماس‌های دریافتی نیز وجود دارد اما میکروفون، فاصله نسبتا زیادی با دهان دارد. این ویژگی ممکن است در مکان‌های شلوغ کمی مشکل ساز شده و باعث تماس باکیفیتی ایجاد نشود.

با این عینک بلندگو دار، موسیقی گوش دهید

با این عینک بلندگو دار، موسیقی گوش دهید

با این عینک بلندگو دار، موسیقی گوش دهید

کیفیت صدای قابل پخش توسط این عینک، به میزان زیادی به کیفیت فایل اجرا شده بستگی دارد. قائدتا، بیس(Bass) زیادی وجود نخواهد داشت. مثلا در تِرک‌های موسیقی هیپ هاپ عمق زیادی حس نخواهد شد. اما کیفیت کلی صدا به نظر خوب می‌آید.  این عینک‌ها ظاهرا در گوش کردن پادکست کاربرد بیشتری خواهند داشت.

کیفیت صدای اسپیکر این عینک خوب است و با وجود شنیدن صدای موسیقی، کاربر صدای اطراف را نیز خواهد شنید. به علاوه، از آنجاییکه این محصول یک عینک آفتابی نیز هست، برای فعالیت‌هایی مانند دویدن یا دوچرخه سواری ایده‌آل به نظر می‌رسد.

این عینک، با IP55  و ضد آب است و لنزهای عینک نیز قابل تعویض هستند.

شارژ این محصول تنها از طریق کابل proprietary pogo pin صورت می‌گیرد که احتمال گم شدن آن بالاست. بدون شک، جای خالی سیستم شارژ  USB-C درآن خالی است.

با این عینک بلندگو دار، موسیقی گوش دهید

ظاهرا با هر بار شارژ، این عینک تا ۸ ساعت قابلیت پخش موسیقی دارد.

منبع: آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا