فناوری

هواوی کنفرانس توسعه دهندگان خود را به خاطر ویروس کووید-19 به تعویق انداخت

هواوی کنفرانس توسعه دهنده HDC.Cloud خود را به به دلیل اینکه مقامات چینی سعی می‌کنند شیوع ویروس کشنده کرونو کشف شده در جنوب شرقی شهر ووهان را کنترل کنند، به تعویق انداخت.
رویداد بحث برانگیز این شرکت قرار بود در شنژن – که در بیش از 700 مایل جنوب ووهان قرار دارد – از 11 تا 12 فوریه برگزار شود، اما تا 27 تا 28 مارس به تعویق افتاد.

هواوی در اطلاعیه خود گفت: “بر اساس پیشگیری و کنترل وضعیت بیماری فراگیر پنومونی ناشی از عفونت ویروس کرونو جدید، ما به سلامتی و ایمنی همه شرکت کنندگان بسیار اهمیت می دهیم.”

رویترز گزارش داده است که هوآوی همچنین از کارکنان خود خواست که از سفر به ووهان خودداری و تماس با حیوانات را محدود کنند و اعلام کردند که یک تیم پیشگیری و کنترل شیوع در این شهر ایجاد کرده‌اند.

به گزارش منابع خبری، تری گو، بنیانگذار Foxconn، نیز از کارمندان مستقر در تایوان خود خواست طی تعطیلات سال جدید چینی از سفر به این کشور جدا خودداری کنند.

ویروس اسرارآمیز تاکنون جان حداقل 17 نفر را گرفته و تاکنون صدها نفر دیگر در چین، تایوان، ژاپن، تایلند، کره جنوبی و ایالات متحده به این بیماری مبتلا شده‌اند.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده است، روز پنجشنبه مقامات چینی پروازها و قطارهای خارج شده از ووهان را لغو کردند و حمل و نقل عمومی شهری با بیش از 11 میلیون نفر جمعیت را به حالت تعلیق درآوردند.

دولت برنامه ریزی کرده است محدودیت های مسافرتی را در شهر های هوانگانگ، اژو، چیبی و ژجیانگ اعمال کند – اینها شهرهای مجاور ووهان هستند و در حدود 9 میلیون نفر جمعیت دارند.

منبع: cnet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا