رفع مشکل صنعت خودرو در تولید گازهای گلخانه ای

رفع مشکل صنعت خودرو در تولید گازهای گلخانه ای

افرادی هستند که عاشق بوی خودرو جدید خود هستند. به نظر شما چرا نباید اینطور باشد؟

جواب سوال ساده است. برای برخی از این افراد، این بو یادآور خاطرات خوش از بالا رفتن توانایی خرید اولین خودرو می باشد. برای برخی دیگر نیز ممکن است آنها را به زمانی که اولین مینی ون خود را خریده اند، برگرداند.

مشکل این است که این رایحه خوشبو کننده نتیجه انتشار ترکیبات آلی فرار (VOC) است که به طور بالقوه می تواند برای شما ناسالم باشد. در نتیجه این موضوع موجب نگرانی دولت ها شده است و آن ها را برای کاهش یا رفع مشکل، به تصویب و اجرای مقررات سختگیرانه تری در صنعت خودرو مجاب می کند.

در واقع اتحادیه اروپا بیش از 10 سال پیش تدوین مقررات برای مقابله با تولید گازهای گلخانه ای داخل کابین را شروع کرده است. اتحادیه اروپا تنها در دوسال پیش بود که قانون جدیدی را برای کاهش انتشار این گازها ارائه داد.

پیش بینی می شود قانون گذاران آمریکا در سال های آینده از این پرونده پیروی کنند و الزامات محدود کننده تری را در خصوص این موضوع تصویب کنند.

اما حتی اگر ایالات متحده عمل نکند، تولیدکنندگان خودرو همیشه با تمام وجود در تلاش هستند تا استانداردهای تصویب شده در اتحادیه اروپا را اجرا کنند.

چه عواملی باعث انتشار این گازهای آلی می شود؟ این گازها از ترکبیات پلیمری حاصل می شوند. از ترکیبات به کار رفته در خودرو می توان به پلی پروپلین اشاره کرد. سازندگان خودرو از پلی پروپلین برای جایگزینی فلز و سایر مواد با وزن سنگین در ساخت فضای داخلی خودرو استفاده می کنند. پلی پروپلین به دلیل ماندگاری و وزن مناسب ترجیح داده می شود.

مقررات اتحادیه اروپا در حال حاضر به دلیل نگرانی از تأثیرات بر سلامتی انسان، میزان استفاده پلی پروپیلن در کابین خودرو را به میزان قابل توجهی محدود کرده است، اگرچه هیچ نتیجه قطعی و مشخصی وجود ندارد که ثابت کند خطری برای سلامتی انسان وجود دارد.

خوشبختانه ، صنایع شیمیایی برای رفع این چالش به تولید کنندگان خودرو کمک می کنند. یک نمونه از این امر این است که پیشرفتهای جدیدی برای بهبود اصلاح پس از راکتور پلی پروپیلن مورد استفاده در ساخت بسیاری از قطعات داخلی و خارجی خودرو ارائه شده است.

پراکسیدهای آلی معمولاً برای اصلاح ویسکوزیته پلی پروپیلن پس از راکتور برای بهبود ویژگی های پردازش و استفاده از آن استفاده می شوند.

حداقل یک تولید کننده پراکسید آلی همچنان به تولید مولکول های جدید برای این برنامه که در انتشار VOC کم تر از محصولات قبلی پراکسید آلی هستند، می پردازد.

در نتیجه این تولید کنندگان اتومبیل قادر به استفاده از پلی پروپیلن حتی به صورت گسترده تر در فضای داخلی خودرو هستند تا نه تنها از وزن بلکه از انتشار VOC داخل کابین نیز بکاهند.

منبع: plasticstoday

مطالب مرتبط