بازی

۸۰۲ گیگابایت از فضای داخلی Xbox Series X قابل استفاده است

با توجه به مشخصات رسمی منتشر شده از کنسول Xbox Series X ، این کنسول تقریباً به ۲۰۰GB فضای برای سیستم‌عامل خود نیاز دارد و ۸۰۲GB آن آزاد و در اختیار کاربران است.

کمبود فضای ذخیره‌سازی مشکلی برای افرادی که چند سالی روی کنسول‌ها بازی می‌کنند به وجود نیاورده است. همچنین با با افزایش حجم بازی‌ها نسل بعدی شرکت‌ها باید به فکر رفع این مشکل باشند. در Xbox Series X نیز اوضاع تغییری نکرده است. به‌خصوص با توسعه ۱ ترابایتی SSD با هزینه بسیار زیاد ۲۲۰ دلاری که شرکت مایکروسافت انجام داده است.

Xbox Series X دارای یک SSD داخلی ۱ ترابایتی است. این به بدان معنی است که فضای زیادی در کنسول وجود دارد. اما بخش عظیمی از آن غیر قابل استفاده خواهد بود. همانطور که IGN در استفاده کوتاهی که از این کنسول داشته نشان داده است، سیستم عامل این کنسول بخش قابل توجهی از حافظه داخلی را در حدود ۲۰۰ گیگابایت اشغال می‌کنند. به این معنی که در واقع ۸۰۲ گیگابایت حافظه قابل استفاده برای کاربران باقی مانده است.

با این حال، باید منتظر ماند تا دید، چه مقدار از حافظه SSD داخلی ۵۱۲ گیگابایتی کنسول کوچک مایکروسافت یعنی Xbox Series S قابل استفاده است. Xbox Series X و Series S در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان‌ماه) عرضه می‌شوند.

همچنین بخوانید:

منبع
gamingbolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا