بازی

Activision Blizzard شعبه‌ی فرانسه خود را تعطیل خواهد کرد

ناشر بازی‌های ویدیویی Activision Blizzard روز سه‌شنبه به کارمندان خود در دفتر Versailles، فرانسه اعلام کرد که این شعبه بسته خواهد شد و به تاریخچه این شرکت آمریکایی در افرانسه پایان می‌یابد.

دفتر ورسای از اوایل سال ۲۰۱۹ حدود ۴۰۰ نفر مشغول به کار بود. آن‌ها نقش بازاریابی، پشتیبانی مشتری، بومی‌سازی بازی‌ها به زبان‌های مختلف و سایر توابع را برای عناوینی که Activision Blizzard در اروپا منتشر می‌کند را داشتند. به گفته مردم، این شرکت در ابتدا قصد داشت نیمی از دفتر را به لندن منتقل کند، آنها خواستار شناسایی در مورد اطلاعات خصوصی نشدند. با این حال، عواملی مثل بیماری همه‌گیر ویروس کرونا باعث مهار این روند شده و منجر به تصمیم‌گیری برای بستن شعبه‌ی فرانسه خود کرده است. این‌ کار موجب به بیکار شدن حدود ۴۰۰ کارمند شده است. اما به‌دلیل قوانین کار در فرانسه شرکت‌ها مجبور به اهدای بسته‌های همایتی برای جبران خسارت قابل توجهی که کارمندان متحمل می‌شوند شده است. سهام اکتیویژن بلیزارد در نیویورک نیز با افت زیادی مواجه شده است.

سخنگوی Activision Blizzard مستقر در کالیفرنیا تأیید کرد:

«در طول سال گذشته ما در حال بررسی چگونگی بهترین ادغام توانایی‌های خود در سراسر کسب و کار بوده‌ایم که به ما امکان می‌دهد از استعداد، تخصص و مقیاس بهتری استفاده کنیم تا بتوانیم با نیازهای یک صنعت بسیار رقابتی و متمرکز بر فضای دیجیتالی سازگار شویم.»

فرانسه نقشی محوری در تاریخ بلیزارد داشته است. بلیزارد در سال ۱۹۹۱ در ایروین، کالیفرنیا تاسیس شد. همچنین در سال ۱۹۹۸ در دستان مجتمع فرانسوی Vivendi SA سپرده شد. تحت مدیریت Vivendi، بلیزارد بازی‌های معروفی از جمله StarCraft ،Diablo II و بازی بزرگ در سبک نقش‌آفرینی آنلاین مثل World of Warcraft، که میلیاردها دلار از میلیون‌ها مشترک ماهانه درآمد کسب کرده است را تولید کرد. در سال ۲۰۰۸، بخش بازی‌های Vivendi با اکتیویژن ادغام شد و Activision Blizzard را تشکیل داد. همچنین در سال ۲۰۱۳ از Vivendi واگذار شد.

بسته شدن دفتر ورسای، که زمانی فقط عملیات بلیزارد بود، به دو سال تلاطم در آنجا پایان می‌دهد. تجدید ساختار اخیر برخی از کارکنان Blizzard را زیر چتر وسیع‌تر اکتیویژن قرار داده است. بلیزارد در گذشته داخل سازمان اکتیویژن گسترده‌تر شده و خودمختار مانده است. اما در سال‌های اخیر اکتیویژن نقش و نظارت بیشتری در فعالیت‌‌های بلیزارد داشته است.

سال گذشته، Activision Blizzard به عنوان بخشی از برنامه کاهش شغل در اکتیویژن بلیزارد، به کارمندان ورسای گفت که در حال اخراج ۱۳۴ از ۴۰۰ موقعیتشان است. کارمندان ماه‌ها در بلاتکلیفی به سر می‌بردند. زیرا اکتیویژن بلیزارد با دولت بر سر قطع رابطه مذاکره می‌کرد. این شرکت همچنین اوایل امسال بی سر و صدا دفتر Blizzard را در لاهه تعطیل کرد. سخنگوی گفت برخی از نقش‌ها به دفاتر دیگر منتقل شده است.

در ماه آگوست، بلومبرگ گزارش داد که کارمندان Blizzard ایالات متحده در حال تقسیم ارقام حقوق خود و سازماندهی چت‌های شرکت Slack برای افزایش حقوق و طرح‌های درمانی بهتر هستند.

همچنین بخوانید:

منبع
bloomberg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا