بازی

CD Projekt RED ساخت چندین بازی بزرگ را از سال 2022 شروع می‌کند

استودیو بازی‌سازی CD Projekt RED خالق Witcher 3 و Cyberpunk 2077 به دنبال فرصت‌هایی برای خرید یا ادغام با سایر شرکت‌هاست تا بتواند توانایی تولید خود را افزایش دهد.

استودیو لهستانی CD Projekt RED اخیراً با مشکلاتی روبرو شده است. ناشر بازی Cyberpunk 2077 همچنان در تلاش است تا رضایت سونی را برای بازگرداندن بازی به فروشگاه پلی‌استیشن جلب کند. در همین حال، دومین کارگردان و رئیس تولید این بازی اخیراً به‌دلیل نارضایتی از رفتار مدیران این شرکت استعفا دادند و با وجود انتشار چندین آپدیت مختلف، بازی همچنان بسیار پر از باگ و ایرادات فنی است. همه این‌ها را در کنار این خبر قرار دهید که سود خالص شرکت در ر سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۱ بیش از 60 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است و به راحتی می‌توان فهمید که انتشار بازی Cyberpunk 2077 چیزی نبود که شرکت انتظار آن را می‌کشید.

بر اساس گزارشی از رویترز، CD Projekt RED قصد دارد از سال 2022 ساخت چندین پروژه‌ی بزرگ با بودجه‌ی بالا را آغاز کند. این تصمیم یکی از دلایل بازگشت آدام بادوسکی، کارگردان سابق Cyberpunk برای نظارت بر توسعه‌ی چند پروژه‌ی AAA به‌صورت همزمان بوده است. ضمن اینکه این استودیو فرصت‌های خرید یا ادغام با شرکت‌های دیگر را نیز بررسی می‌کند.

درحالی که ساخت بازی‌های بزرگ در آینده می‌تواند کمک زیادی به وضعیت شرکت CD Projekt RED کند، قطعاً مدیران این شرکت می‌دانند که رشد فروش بازی‌های آن‌ها در سال‌های پیش رو تا حد زیادی به تلاش برای بازگرداندن اعتماد کاربران Cyberpunk بستگی دارد. به همین منظور، CD Projekt برنامه‌های این شرکت را برای انتشار محتوای رایگان و آپدیت‌های Cyberpunk و The Witcher 3 را به کنسول‌های نسل جدید در نیمه دوم سال جاری میلادی تأیید کرد.

اگرچه مشکلات فعلی آن‌ها قابل درک است، اما لازم به ذکر است که سال گذشته رکورد درآمدزایی این شرکت در تاریخ فعالیت آن‌ها جا‌به‌جا شد و درآمد حاصل از Cyberpunk 2077 به قدری بوده که CD Projekt RED بتواند ضررهای خود را جبران کند. حالا شرایط به نحوی پیش رفته که بیش از ۶۰ درصد ارزش درآمدهای این شرکت کاهش یافته است.

همچنین بخوانید:

منبع
gamingbolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا