سیستم عاملفناوری

iOS 15 و iPadOS 15 در 29 شهریورماه منتشر می‌شوند

اپل می‌گوید iOS 15 و iPadOS 15 را در 29 شهریورماه (20 سپتامبر) منتشر می‌کند. کوپرتیونی‌ها در خردادماه و طی رویداد WWDC 2021 از بروزرسانی رایگان این سیستم‌ عامل‌ها رونمایی کرده و حتی در تابستان نسخه بتا آنها را نیز در دسترس کاربران قرار داده بودند.

هر دو نسخه جدید iOS و iPadOS دارای قابلیت‌های جدید و خارق‌العاده‌ای می‌باشند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به تغییرات در اعلان‌ها (افزودن خلاصه اعلان‌ها)، حالت “فوکوس” به منظور ایجاد لیست‌هایی خاص از برنامه‌ها و اعلان‌های که می‌توانند در ساعات خاصی از شبانه‌روز در اختیار کاربر قرار بگیرند، بهبود قابلیت FaceTime و امکان افزودن دستگاه‌های اندرویدی و ویندوز و ظاهر جدید سافاری اشاره کرد.

اپل سرانجام تصمیم گرفت برخی از قابلیت‌های پرطرفدار iOS 14 از جمله کتابخانه برنامه‌ها و ویجت‌های قابل تغییر را از طریق بروزرسانی iPadOS 15 در اختیار کاربران iPad‌ قرار دهد – به موارد مورد بحث سایر قابلیت‌‌هایی را که اپل برای iOS 15 در نظر گرفته است، اضافه کنید. به عنوان بخشی از بروزرسانی، اپل باری دیگر با منوی جدید به منظور سازماندهی صفحه‌های تقسیم شده و “قفسه” برای پنجره‌هایی که به صورت جداگانه در سافاری ایجاد می‌کنی، در نحوه عملکرد ویژگی چند وظیفه‌گی بازنگری‌هایی را صورت داده است. البته برخی از قابلیت‌ها با اندکی تأخیر و طی بروزرسانی‌هایی جداگانه به iOS 15 و iPadOS 15 اضافه می‌شوند. اپل می‌گوید ویژگی SharePlay که امکان اشتراک‌گذاری ویدیو و صدا به صورت زنده را از طریق تماس FaceTime برقرار می‌کند، برای اواخر پائیز زمان‌بندی شده است.

همچنین بخوانید:

منبع
theverge

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا