بازی

Naraka: Bladepoint یک بازی بتل‌ رویال مبارزه‌ای برای طرفداران این ژانر

ساخت بازی Naraka: Bladepoint یک رویکرد هوشمندانه از طرف سازندگان در ژانر مبارزه‌ای است که آن را، از بازی‌های دیگر بتل‌ رویال متمایز ‌می‌کند.

ژانر بتل رویال با سرعت بالایی در حال پیشرفت است، بازی‌هایی مانند Fall Guys ،Tetris 99 و Spellbreak این گفته را ثابت می‌کنند که برای پیاده کردن ایده‌ی «آخرین بازیکن باقی مانده» در یک بازی بزرگ و چندنفره لزوماً نیاز به سلاح و درگیری‌های مسلحانه نیست. Naraka: Bladepoint، از استودیوی چینی ۲۴Entertainment، آخرین بازی در این سبک است که تلاش می‌کند خود را به‌عنوان یک بازی بتل رویال مبارزه‌ای به مخاطبان معرفی کند. سیستم مبارزه بازی با هیجان فوق‌العاده بالا بوده که تقریباً شبیه مبارزات فیلم Crouching Tiger ،Hidden Dragon در سبک بتل رویال است.

بیایید با موارد آشنا شروع کنیم: مانند هر بازی بتل رویالی، در ناراکا نیز هر مسابقه با فرود شما یا تیمتان در یک نقشه با حداکثر ۶۰ بازیکن دیگر آغاز می‌شود و شما باید در اطراف خود به دنبال لوت بگرید تا برای درگیری‌های نفس‌گیر با بازیکنان دیگر باشید، همچنین در فواصل زمانی مشخص، حلقه‌های کوچک شونده‌ای برای تعیین محدوده‌ی زمین بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما می‌توانید از انواع سلاح، زره، مواد مصرفی و آیتم‌های خاص این بازی به نام Souljades که امتیاز دریافتی شما در زمان درگیری را چندبرابر می‌کنند، استفاده کرده و بجنگید تا زمانی که فقط یک تیم باقی بماند. تریلر بازی Naraka: Bladepoint را در اینجا مشاهده کنید.

این سبک از بازی، به نوعی از فلسفه سنگ، کاغذ، قیچی پیروی کرده و نمی‌توان در مقابل آن‌ها دفاع یا ضدحمله انجام داد. اما در این بین حملاتی موسوم به شارژ اتکس را داریم که در میان این ضربات معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مقابل سیستم دفاعی‌ وجود دارد که با زمان‌بندی مناسب می‌توانند حملات شارژ اتکس شده را منحرف کرده و حتی مهاجم را خلع سلاح کند. همانطور که قبلاً ذکر شد، ضربات معمولی و روتین بازی به‌صورت پیوسته مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما آخرین ضربه از حمله معمولی کومبو همیشه یک حمله شارژ اتکس قابل مقابله تبدیل خواهد، بنابراین یک بازیکن باتجربه آن را تشخیص می‌دهد تا دشمن قابل پیش‌بینی خود را مجازات کند.

بازی Naraka: Bladepoint، رویکردی منحصر به فردی نسبت به کشته شدن دارد. به‌طوری که اگر شما قبل بسته‌ شدن حلقه‌ی دوم کشته شوید، می‌توانید با کمک هم‌تیمی‌های خود زنده شوید. اما وقتی کشته شدید، اگر هم‌تیمی‌هایتان قادر به احیای شما نباشند، به یک روح سرگردان تبدیل می‌شوید و باید به Soul Altar بروید تا با استفاده از یک سری تجهیزاتی که در آن قرار دارد، مجدداً به بازی برگردید. این یک راه‌حل بسیار زیبا برای یک مشکل مشترک در بازی‌های بتل رویال است، به‌طوری که اگر در ابتدای بازی‌ کشته شوید، شانس دیدن ادامه‌ی بازی را ندارید.

به طور کلی، بازی Naraka: Bladepoint یک رویکرد متفاوت در بین بازی‌های بتل رویال است و با اضافه کردن عناصر مبارزه‌ای تن‌به‌تن به این سبک، می‌تواند موجب آن شود که طرفداران بازی‌های مبارزه‌ای نیز از سبک بتل رویال لذت ببرند. بتای این بازی در ۲۳ آوریل (۳ خرداد) برای PC منتشر خواهد شد و در حال حاضر برای انتشار در تابستان ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است. این بازی قرار است درنهایت برای ایکس باکس و پلی استیشن نیز عرضه شود.

همچنین بخوانید:

منبع
IGN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا