بازی

PS5 احتمالاً بزرگ‌ترین عرضه کنسول را در تاریخ خواهد داشت

PS5 پتانسیل زیادی دارد تا به پرفروش کنسول در تاریخ تبدیل شود. کریستوفر درینگ، ناشر GamesIndustry.biz در یک توییت گفت که ارقام برخی بازارها حاکی از آن است که کنسول سونی برای راه اندازی یک رکورد شکسته است.

وی می‌گوید: «اعدادی را که درباره میزان فروش PS5 در برخی بازارها شنیده‌ایم، آنها بسیار بیشتر از PS4 هستند. همچنین ایکس‌باکس قبلاً گفته است که Xbox Series X و Xbox Series S بیشتر از One فروش داشته است. اگر بتوانم صحت آن اعداد و ارقام را تایید کنم، حتما آن‌ها را منتشر خواهم کرد.»

توییت مورد نظر را می‌توانید در این لینک مشاهده کنید.

درینگ در پاسخ به این سوال که چرا سونی در زمان عرضه نتوانسته است تقاضای PS5 را حفظ کند، اظهار داشت که ممکن است محدودیت‌های سختی در تولید یا توزیع وجود داشته باشد. همچنین احتمالاً این شرکت در مورد اینکه چه تعداد از مردم مایل به خرید این محصول هستند دست‌کم نگرفته است. کنسول جدید با این حال، او همچنین اظهار می‌کند با وجود تمام این محدودیت ها، PS5 احتمالاً بزرگ‌ترین عرضه کنسول را تاریخ خواهد ذاشت.

تعداد دقیق عرضه هنوز تایید نشده است. اما درینگ می‌گوید که ارقامی که از برخی بازارها منتشر می‌شوند بسیار بزرگ‌تر از PS4 هستند. ما می‌دانیم که PS5 چندین برابر Xbox Series X در ژاپن فروش داشته است و اینکه میزان فروش هنگام عرضه‌ی PS5 کمتر از PS4 در ژاپن بوده است. اما شرایط این بار تا حدودی متفاوت است. در جای دیگر، مایکروسافت همچنین به موفقیت‌بزرگی به خصوص در انگلستان دست پیدا کرده و ادعا می کند که ایک‌باکس سری X بزرگ‌ترین عرضه را در تاریخ Xbox خواهد داشت. اگرچه این شرکت جزئیات بیشتر از این را ارائه نمی‌دهد. همانطور که فیل اسپنسر اظهار کرده بود که دوست ندارد «مایکروسافت تمرکزش را از افزایش آمار بازیکنان ایکس‌باکس به موضوع فروش کنسول منحرف کند.»

حال سوال این است که آیا سونی جزئیات بیشتری در مورد میزان فروش PS5 ارائه خواهد داد؟ باید دید، اما اگر توییت‌های درینگ درست باشد، انتظار می‌رود این شرکت وفقیت را با طرفداران به‌اشترک بگذارد.

همچنین بخوانید:

منبع
gamesradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا