بازی

Steam پشتیبانی بهبود یافته‌ای از کنترلرهای PS5 و Xbox Series X/S اضافه کرد

استودیو Valve پشتیبانی از کنترلرهای نسل جدید سونی و مایکروسافت در Steam را با حسن نیت ارائه خواهد داد. این بروزرسانی جدیدی است که برای سرویس گیرنده بتا پلتفرم ارائه شده است.

استودیو Valve پشتیبانی خود را از کنترلرهای کنسول‌های نسل جدید سونی و مایکروسافت با انتشار آپدیتی روی بتا نرم‌افزار کلاینت استیم بهبود داده است. به عنوان مثال کسانی که دارای کنترلرهای کنسول Xbox Series X/S هستند، اکنون گزینه اتصال دکمه Share دستگاه را دارند. علاوه بر این، اگر نیاز به کنترلرهای بیشتر داشته باشید، بیش از چهار کنترلر می‌توایند به طور همزمان در Steam استفاده کنید. همچنین اکنون بازی‌ها با استفاده از API Windows.Gaming.Input پشتیبانی می‌شود.

Valve همچنین در پشتیبانی خود از کنترلر Xbox Elite تغییراتی ایجاد کرده است. حالا می‌توانند عملکرد مورد نظر خود را به تریگرهای پشتی کنترلر‌های الیت تخصیص دهند. در مورد سونی، در حال حاضر هنوز از برخی از ویژگی‌های جذاب موجود در کنترلر DualSense PlayStation 5 مانند محرک‌های سازگار و اتصال‌ PC پشتیبانی نمی‌کند. Valve یک بروزرسانی کوچک را ارائه داده است که به بازیکنان امکان می دهد LED های خود را شخصی‌سازی کنند.

اکنون، با استفاده با ورود به منوی شخصی‌سازی کنترلر دوال سنس در استیم، امکان فعال سازی LED های DualSense ، غیرفعال کردن آن‌ها یا تنظیم آنها برای روشن شدن فقط هنگام اتصال چندین کنترلر DualSense به Steam وجود دارد.

کسانی که مایل به تغییر تنظیمات مختلف کنترلرها هستند، می‌توانند این کار را با فعال کردن Steam Client Beta و اطمینان از بروزرسانی آن به آخرین نسخه انجام دهند. چند جزئیات اضافی در مورد ویژگی‌های بتای تازه معرفی شده در Steam یافت می‌شود.

همچنین بخوانید:

منبع
eurogamer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا